Сайт призначений виключно для фахівців охорони здоров'я в Україні
Menu
Close
Ішемічна хвороба серця (ІХС) – патологічний стан, що характеризується абсолютним або відносним порушенням кровопостачання міокарда внаслідок уражения коронарних артерій серця (згідно визначенню Всесвітньої організації охорони здоров''я, 1965 р.)1. Основними етіологічними факторами ІХС є: атеросклероз коронарних артерій, спазм коронарних артерій. На розвиток атеросклерозу, в тому числі коронарних артерій, впливає спосіб життя, наявність деяких особливостей обміну речовин і захворювань або патологічних станів, які в сукупності визначають як фактори ризику ІХС. Найбільш значними з них є: паління, цукровий діабет, ожиріння, наявність ІХС у близьких родичів, низька физична активність. Вірогідність розвитку ІХС підвищується при комбінації двох, трьох та більше з перелічених факторів ризику, особливо при малорухомому способі життя. Основою нападу стенокардії є минуща ішемія міокарду – стан, що виникає при збільшенні роботи серця. Він проявляється невідповідністю між потребою міокарда у кислороді і його доставкою по звуженим коронарним артеріям. Методи діагностики хронічної ІХС: проби з навантаженням, Холтерівське моніторування, ЕКГ, стрес - ЕхоКГ, коронароангіографія. В терапії хронічної ІХС застосовуються 3 основні групи препаратів: β-адреноблокатори, антагоністи кальцію, органичні нітрати, які суттєво зменьшають кількість нападів стенокардії та поліпшують якість життя хворих2.
1. Reeves T.J., Oberman A., Jones W.B., et al. Natural history of angina pectoris. - 1974. - V. 33. P. 423–430.
2. Дидигова Р. Т., Инарокова А. М., Имагожева М. Я. и др. Современные взгляды на этиологию и диагностику ишемической болезни сердца. Лечебное дело. 2011, №4., с. 11-17.
Слід повідомляти про небажані явища. Форми повідомлень та інформацію можна знайти за адресою https://aisf.dec.gov.ua/Account/LogOn
Для отримання доступу до інших матеріалів, ресурсів і отримання повідомлень про препарати та вакцини, які просуває Pfizer
Цей сайт призначений виключно для фахівців охорони здоров'я в Україні. Якщо ви є звичайним громадянином, який бажає отримати доступ до інформації про певний препарат, відвідайте http://www.drlz.com.ua
© Всі права захищено. Представництво "Пфайзер Експорт Бі.Ві" в Україні (2022)
"Цей сайт розроблений виключно для використання з професійною метою фахівцями охорони здоров’я в Україні.
Pfizer не гарантує відповідність інформації та сервісів сайту цілям і очікуванням Користувача, його безперебійну та безпомилкову роботу.
Користувач самостійно і за свій рахунок зобов’язується врегулювати всі претензії третіх осіб, пов’язані з діями Користувача при користуванні цим сайтом.
Користувач самостійно несе повну відповідальність за належне використання матеріалів, розміщених на сайті, в тому числі: за використання таких матеріалів у відповідності з вимогами законодавства України, за дотримання авторських прав і прав третіх осіб, а також, за дотримання положень цієї Угоди.
Підтвердіть: "